DOS-a: UPORABA PROGRAMA LOGISIM


Ovaj je digitalni obrazovni sadržaj nastao u prosincu, 2018. s ciljem upoznavanja mogućnosti programa LogiSim vezanih uz analizu složenih logičkih sklopova (pretvorba između grafičkog prikaza, tablice stanja i logičkog izraza te postupak minimizacije) te oblikovanje logičkog sklopa čiji je zadatak zbrajanje dva višeznamenkasta binarna broja.


Učenici ga mogu realizirati pod vodstvom nastavnika ili samostalno (uz minimalne preinake). Za realizaciju su predviđena dva školska sata.
Zamišljeno je da učenici tijekom prvog sata, uz pomoć pripremljenih materijala, upoznaju osnovne mogućnosti programa LogiSim, a potom te mogućnosti nauče koristiti. Tijekom drugog sata upoznajući logiku rada poluzbrajača i punog zbrajača utvrdit će prethodno usvojeno. Programom LogiSim oblikovat će i testirati poluzbrajač i puni zbrajač, a potom će, kroz primjere, isprobati ispravnost unaprijed pripremljenog sklopa čiji je zadatak zbrajanje dva višeznamenkasta binarna broja.

Poveznica na DOS: UPORABA PROGRAMA LOGISIM

(video isječke do kojih vode poveznice navedene u DOS-u potrebno je preuzeti na računalo, a potom pokrenuti)

Digitalni obrazovni sadržaj je autorsko djelo, napravljeno i dostupno pod Creative Commons licencom Imenovanje Nekomercijalno Dijeli pod istim uvjetima CC BY-NC-SA 4.0

Autor: Sanda Šutalo

 


 

Računalstvo - učimo zajedno

Stranice namijenjene učenicima srednjih strukovnih škola, ali mogu poslužiti i ostalima koji žele naučiti osnove računalstva. Ponuđeni materijali prate nastavni plan i program predmeta Računalstvo za četverogodišnje strukovne škole

 

 

 

Autor materijala dipl. ing. Sanda Šutalo

 


 

Osnove programiranja u jeziku C++

Ove su stranice namijenjene učenicima srednjih škola koji nastoje savladati osnovne programiranja. Ponuđeni materijali prate nastavni plan i program predmeta Računalstvo za četverogodišnje strukovne škole i to cjeline:

  • Programski jezici i načela programiranja

  • Osnove programiranja - C++.

 

 

 

 

Autor materijala dipl. ing. Sanda Šutalo